ZİHİN EGZERSİZ PROGRAMLARI

ZİHİN EGZERSİZ PROGRAMLARI

SMART MOVES
Psiko-motor beceriler çocuğunuzun okulda veya evde hayati önem taşıyan , resim yapmaktan yazı yazmaya, bisiklet binmekten yüzmeye, kaslarımızı etkileyen birçok etkinliği yapabilmelerini kapsar.
4 – 18 yaş arası çocuklar ve gençlerin psikomotor becerilerini güçlendirmek için , kendi ihtiyaçlarına göre belirlenmiş Kaba Motor ( Temel kararlılık , Denge veKoordinasyon, Motor Planlama) ve ince motor becerilerini(el becerileri ve yazı yazma) geliştirebileceği spor tabanlı bir programa alıyoruz.
Aynı zamanda dikkati düzenlemede, dürtüleri kontrol etmede, okul başarısı için gerekli olan öğrenme ve kavrama becerilerine de katkı sağlıyor.

SMART® Moves seanslarında 5 temel hedefimiz vardır:

1. Duygu durum düzenlemeyi sağlamak:
Dürtü kontrolü, davranış düzenleme, dikkat toplama, gibi konularda çocukların gelişmesini sağlar. Vücudun normal kas gerginliğinden oluşan dengesizliklerine ve hızlı kafa hareketlerini algılamada, dokunsal işlevlerin gelişmesinde, refleksler, otomatik tepkiler ve planlı hareketler yoluyla çevreye uyumun kolaylaşmasına yardımcı olur.
2. Öz-denge
Kaba motor kaslarını güçlendirerek, koordineli olmasını sağlar ve çocuğunuzun bedensel gücünü uygun bir şekilde kullanmasını öğretir.
3. Denge ve koordinasyon
Hızlı tepki verme, dengede kalabilme, vücudunu koordineli kullanabilme, denge sağlayamadığı bazı vücut hareketlerinde dengeyi sağlayabilme gibi alanları geliştirir.
4. Öz-farkındalık ve motor hareketleri planlama
Plan yapabilme becerisi, düşünme ve kompleks hareketleri geliştirir.
5. İnce motor becerilerinin kontrolü
El yazısı için önemli olan el ve kol kaslarını yani İnce Motor becerilerinin kontrolünü ve güçlenmesini sağlayarak okul başarısına katkı sağlar.

Smart Moves da uygulanan aktiviteler yapılandırılmış spor aktivitelerini kapsar. Trambolinde zıplama, hareket egzersizleri, egzersiz matı ve denge tahtaları üzerinde kas güçlendirme çalışmaları yapılır. El göz koordinasyonu geliştirme, zamanlama ve ritim duygusuna katkı sağlama için özelleştirilmiş top egzersizleri yapılır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir