Ekibimiz

Psikolog Meltem İnce

2018 yılında Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarıyla tamamlamıştır.

Davranış Terapileri Akademisi- Bilişsel Davranışçı terapi eğitimini, PsikoTerap-İST danışmanlık merkezi tarafından çocuk testleri eğitimini tamamlamıştır. Mersin Üniversitesi Eğitim fakültesinden Pedagojik formasyon almaya hak kazanmıştır.

Dr.Obengül Ejder Özel Aile danışma merkezinde Çocuk ve Ergen Terapisti olarak çalışmaktadır. . AYA Psikoakademi’den Nişantaşı üniversitesi sertifikalı Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi ( Psikopatoloji, Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Bütüncül Oyun Terapisi, Psikolojik sağlamlık, Mindfulness, Psikolojik Testler,  Kabul ve adanmışlık terapisi, sistemik Aile terapisi ) eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Armis Anaokulunda kurum psikoloğu olarak görev yapmaktadır.

Halen Dr.Obengül Ejder Özel Aile danışma merkezinde Çocuk ve Ergen Terapisti olarak çalışmaktadır.


Psikolog Umut Kum

FMV Işık Üniversitesi Psikoloji(İngilizce) bölümü mezunudur. Kağıthane Devlet Hastahanesinde ve Özel Moodist hastahanesinde Stajyer Psikolog olarak görev yapmıştır. Askerlik görevini Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi Subayı(Psikolog Asteğmen) olarak Hatay- Reyhanlı’da yapmış, ayrıca öfke kontrol problemleri, uyum bozuklukları, davranış problemleri, depresyon, kaygı bozuklukları ve bağımlılık alanlarında çalışmalar yapmıştır. AYA Psikoakademi’den Nişantaşı üniversitesi onaylı Bağımlılık Psikolojisi ve Alkol ve Madde Bağımlığı Terapisi Eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Aynı zamanda Prof. Dr. Işık Karakaya, Dr. Obengül Ejder, Dr. Özlem Sürücü ve Klinik Psikolog Burcu Oğuzdoğan’ın eğitmen olarak bulunduğu 480 saatlik Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi (Psikopatoloji, Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Bütüncül Oyun Terapisi, Psikolojik sağlamlık, Mindfulness, Psikolojik Testler, Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Sistemik Aile Terapisi, Çocuk ve Ergenlerde Görüşme Teknikleri, Çocuk ve Ergenlerde Cinsel Gelişim, İhmal ve İstismar, Psikoterapi Süreçleri, Çocukların Fiziksel ve Ruhsal Gelişim Evreleri) eğitimlerini tamamlamıştır. Oyun terapisi alanında ilk kez Türkçe olarak yayınlanan Dr. Obengül Ejder’in ‘Oyun Terapisi Teknikleri’ kitabının yazım ekibinde yer almıştır. Halen Dr.Obengül Ejder Özel Aile Danışma Merkezinde danışan görmeye devam etmektedir.


Psikolog İlgin İnan

2022 yılında Çağ Üniversitesi Psikoloji (%100 İngilizce) bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Kazandığı Erasmus bursu ile Belçika’da Türk Dili Enstitüsü Uyum ve Araştırma Merkezi’nde psikolog olarak stajını tamamlamıştır. Yarı Türk yarı yabancı uyruklu çocuklar ve aileleri ile başta dil gelişimi olmak üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Klinik stajını Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Öğrencilik hayatından bu yana TPÖÇG( Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu), EFPSA (European Federation of Psychology Students’ Associations), AIESEC, World Human Relief gibi çeşitli sivil toplum kuruluşları ve öğrenci platformlarında gönüllü çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Nilüfer Devecigil & Dr. Byron Norton’dan Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini, Prof. Dr. Serap Özer’den Çocuk ve Ergenlere Yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır. Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum programını tamamlamış ve uygulayıcı belgesi almaya hak kazanmıştır. WHR & İstanbul Bilgi Üniversitesi & City College of New York Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası İlişki ve Aile Çalışmaları ve Uluslararası Travma Çalışmaları Sertifika Programlarını başarı ile tamamlamıştır. Şu anda AYA Psikoakademi’den Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi ( Psikopatoloji, Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Bütüncül Oyun Terapisi, Psikolojik sağlamlık, Mindfulness, Psikolojik Testler,  Kabul ve adanmışlık terapisi, sistemik Aile terapisi ) ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini almaktadır.

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı özel eğitim alanında uzman öğreticidir.

Güncel olarak AYA Psikoakademi’de eğitim asistanı ve Dr. Obengül Ejder Özel Aile Danışma Merkezi’nde psikolog olarak görev almaktadır.


Mindfulness ve Özşefkat Eğitmeni Seda Neli

1987  Adana doğumludur. Sağlık Kurumları İşletmeciliği  ve Sosyoloji bölümlerinden mezun olmuştur.10 yıl   boyunca Acıbadem Adana ve İstanbul  Hastanelerinde ardından 4 yıl boyunca Rönesans Holding ve ISS AŞ ‘nde Yönetim&Organizasyon-Eğitim &Gelişim-Yetenek Yönetimi-Performans&Potansiyel Yönetim Merkezinde  görev yapmıştır.

International Coaching Federation onaylı Oxford Üniversitesi eğitim tabanlı Mindfulness Koçluğu programını başarıyla bitirmiştir.

Breathing and Mind MBSR eğitimini tamamlamıştır.

Mindfulness Institute (Zümra Atalay) MBSR eğitimini başarıyla  tamamlamıştır.

Aya Psikoakademi ‘den Çocuk ve Ergenlerle Mindfulness programını bitirmiştir.

Mindfulness Institute (Zümra Atalay) MBSR Eğitici  Eğitimine devam etmektedir.Eğitmenleri Prof.Dr.Zümra Atalay- Gunter Hudasch -Lot Heijke – Petra Meibert’tir.

Points  of You Turkey Creative Practice Workshop Uygulayıcısıdır.

Kristin Neff,Ph.D Self Compassion Eğitimleri devam etmektedir.