ALDATMADA ÇİFT TERAPİSTİ

ALDATMADA ÇİFT TERAPİSTİ

Çiftler birbirlerine karşı yalan söylemeye başladığında aslında problemler çoktan birikmiş , duygusal sadakatsizlik çoktan başlamıştır. Sadece eşler değil eğer çocuklar varsa onlar da bu yaşananlardan ciddi zarar görüyorlardır.
Aldatan taraf için bu yükü taşımak zor geldiğinden genellikle en yakın arkadaşlarıyla paylaşmak isterler. Ancak bazen bu işleri daha da karmaşık bir hale getirebilir. Aldatan taraf bir süre sonra kendini yorgun hissedecek , ya iyice aileden kopacaktır ya da bazı şeyleri daha aleni yaşamaya başlayacaktır.
Aldatılan taraf içinse öfke, üzüntü, uykusuzluk, tedirginlik ve yoğun sıkıntı şeklinde depresyon belirtileri görülebilir. Yaşadığı derin acıyı bastırmaya çalışıp giderek içine kapanabileceği gibi, daha agresif, saldırgan, intikam alma duygusu ile sözlü veya fiziksel şiddete başvurabilir.
Bu dönmede asla çocuklar sürece dahil edilmemeli, yaşananlardan haberleri olmamalı, çocuklar bir silah olarak kullanılmamalıdır. Mutlaka bir çift terapistinden yardım alınmalı, hemen evliliği bitirmek yerine her iki taraf da hatalarından ders çıkarmalı ve “ bu bize ne öğretti ? “ sorusunu sormalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir