ZİHİN EGZERSİZ PROGRAMLARI 2

ZİHİN EGZERSİZ PROGRAMLARI 2

ZİHİN EGZERSİZ PROGRAMLARI

SMART VISION
SMART® Vision hem sporu hem masa başı aktivitelerini kapsayan bir programdır ve bu aktiviteler sayesinde çocuğunuzun görsel beyin bölgelerine odaklanarak bu bölgeyi geliştirmeyi amaçlar. Görsel beyin bölgeleri, görülen bilgiyi daha hızlı işleme, anlama, kavrama ve bu bilgilerden doğru çıkarımlar yapmayı sağlar. Çocuğunuzun ihtiyacına göre düzenlenen seanslarda bağıl göz kontrol hareketleri, görsel-mekânsal organizasyonu geliştirmeye-güçlendirmeye yönelik aktiviteler de vardır. Bunların yanı sıra görsel hafızayı ve görsel motor entegrasyonunu güçlendiren masa başı aktiviteler de içerir.
Tüm bu becerilerin güçlenmesi akademik başarıyı da beraberinde getirir.
SMART® Vision ile el yazısı ve kopya etme de, görsel öğrenme hızı da ve görsel öğrenme becerisi de ,odaklanma ve dikkat etme de, ayrıntılı çaba isteyen aktivitelerin yapılması da , görsel mekansal algıdaki farkındalığın artması da ve bu algıyı organize etmek de gelişir.
SMART® Vision programına katılmış 6 yaşındaki bir öğrenci velisinin aktarımları:
“Programa katıldıktan sonra kızımda bir çok gelişme gözlemledim. Bu gelişimi okul öğretmenleri de fark etmiş. Kızım artık konuşurken daha yüksek sesle ve kendinden emin konuşuyor, eskisi gibi utangaç değil. Başladığı bir işi bitirmek için çaba gösteriyor, pes etmiyor ve çalışırken daha istekli olduğunu görüyorum. Artık daha iyi konsantre olabiliyor. “
“Kullanın ya da kaybedin”
Beynimiz tıpkı bir kas gibidir. Kullanılmayan alanları zaman içinde geriler ve kaybolur. Anne baba olarak çocuğunuzun görsel becerisini geliştirmek için onu zorlayan aktiviteler yaptığından emin olun. Oynanan oyunlar ya da aktiviteler onu görsel açıdan ne kadar zorlarsa bu becerileri o kadar gelişecek ve ilerleyecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir